E papritur/ Presidenti Meta njofton se do të jetë në konferencë për shtyp

0
2

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka lajmëruar një konferencë për shtyp duke kërkuar praninë e të gjithë gazetarëve. Ndërkohë që nuk ka dhënë detaje lidhur me arsyen e konferencës që ka njoftuar.

Vetëm  pak orë më parë, kreu i shtetit reagoi lidhur me një postër të vendosur në Gjirokastër, ku shihen në foto ai, ish-kryeministri Sali Berisha, Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha. Meta paralajmëroi socialistët që të mos e detyrojnë që të bëhet pjesë e fushatës pasi do mbeten pa grup parlamentar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here