Meta: Rama solli në Vlorë regjizorin e dosjes së Dibrës që kërkon të bëjë ‘tërmet’ edhe në Vlorë

0
8

Në studion e televizionit ‘6+1 Vlora’ pPresidenti tha sonte se: “duhet të bëjmë gjithçka që të shpëtojmë zgjedhjet e 25 prillit që të jenë sa më demokratike dhe sa më gjithëpërfshirëse.”

I pyetur nëse do mbajë të njejtin qëndrim edhe pas 25 prillit, Meta tha: “Deri në sekondën e fundit të përmbushjes së detyrës sime si President, nuk ka rëndësi se cili kryeministër do jetë në detyrë, do jem i njejti.”

 

Lidhur me zgjedhjet në Vlorë, Presidenti theksoi se:”Procesi në Vlorë i rrezikuar me kandidatët e Vlorës, ka sjellë këtu Damian Gjinurin, regjizorin e dosjes së Dibrës që do të bëjë ehe një tërmet në Vlorë. U bëj thirrje qët gjithëve për zgjedhje të lira , të ndershme e të barabarta.”

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here