Ramush Haradinaj përkujton vëllain e tij të vrarë: Vëlla, na mungon shumë!

0
42

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar sot në 16-vjetorin e vrasjes, vëllain e tij, Enver Haradinaj.

Haradinaj përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se shumë shqiptarë të mirë, pas luftës u vranë padrejtësisht.

“Enver vëlla, shumë shqiptarë të mirë, pas luftës u ndanë padrejtësisht nga ne. Na mungon shumë! Ramushi”, shkruan Haradinaj.

Ndërkohë kujtojmë se Enver Haradinaj u vra me 15 prill 2005, në afërsi të Pejës dhe rasti i tij nuk është zbardhur ende.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here