Mesazh nga kisha Katolike: Kush shet votën shet dinjitetin, kush e blen nuk është i denjë…

0
1

Kisha katolike përcolli mesazhin drejtuar qytetarëve për të mos e shitur votën dhe për të mos votuar njerëzit e inkriminuar.

“Pjesëmarrja në votime është detyrim moral. Mos shitni votën, kush  e shet votën me para ka shitur dinjitetin e tij. Kush e blen votën nuk është i denjë të ulet në karrigen e deputetit. Nuk është rasti të votohen kandidatë me të kaluar të dyshimtë” thuhet në mesazhin e ipeshkvëve të lexuar nga Dom Gjergji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here