Çudirat nuk kanë fund/ Shqipëria i blen në Indi, vaksinat ruse…

0
2

Arrihet marrëveshja për blerjen e vaksinës ruse Sputnik V. Qeveria shqiptare, sërish nëpërmjet një akti normativ, ka dhënë dritën jeshile për furnizimin me preparatin rus.

Ashtu si me vaksinat kineze, edhe ato ruse nuk do të vijnë drejtpërdrejtë nga vendi i origjinës. Në aktin normativ parashikohet se dozat e vaksinave do të vijnë nga kompania indiane “Human Vaccine”, i cili është distributori i autorizuar për prodhimin dhe tregtimin e saj.

Detajet e marrëveshjes janë mbajtur sekrete dhe nuk tregohet se sa doza janë blerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here