Edi Rama, pa fantazi dhe i mjerë! Kopjon barcaletën e Fatos Nanos

0
15
Nga Dritan Kaba
EDI RAMA, PA FANTAZI DHE I MJERE!
Edi Rama paska bere spot me ngjarjen e Fatos Nanos. Edhe kete ua thote nje nga ata qe e ka jetuar personalisht ngjarjen dhe njeri nga ata qe e hapi ne publik ate.
Besoj se ju kujtohet ajo barcaleta me shofer Nanon dhe me policin qe e ndaloi.
Sa pa fantazi eshte i shkreti! Kete barcalete e di e gjithe Shqiperia.
Ngjarja ka ndodhur kur Nano mendonte per mandatin e trete.
Te njetin fat do kete edhe Edi ne zgjedhje, por ndryshe nga Nano hallin e vertete do e kete pas zgjedhjeve.
Eshte i pafuqishem, perveç rasteve kur thith te bardhen.
Eshte pa fantazi.
Eshte i mjere.
Shqiptareve iu duhet Ndryshimi i Madh, nuk i duhet as nje idiot i madh, as nje mitoman i madh, as nje tradhetar i madh i Kombit, as nje hajdut i madh, as nje i paafte pa kufi.
Ndaj ne 25 prill te gjithe drejt kutive te votimit per t’i thene ndal shpopullimit, po arsimimit cilesor.
Per t’i thene mjaft mbizoterimit te krimit te organizuar, po krhimit te te rinjve.
Per t’i thene jo republikes se oligarkeve, po lirise se tregut eshe ekonomise, gares se barabarte.
Ndaj mos hezito, as para shantazhit, as para ofertes per nlerje vote, se do shesesh te ardhmen tende, te familjes dhe femijeve.
Voto i lire ne 25 prill, per Kombin, Familjen dhe Rinine.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here