Lirohet pas 6 orësh marrje në pyetje, ish-drejtori i Aviacionit Civil

0
1

Petrit Sulaj, ish-drejtori i Aviacionit Civil është liruar pas gjashtë orësh qëndrimi në Komisariat.

Sulaj u shoqërua të enjten pasi numri i tij i celularit doli tek bisedat telefonike të kontrollorëve ajrorë që u shoqëruan.

Sulaj ka thënë në polici se nuk është për ndërprerje të punës por për dialog mes palëve.

Kreu i Sindikatës, Armando Fezga, përgjegjësja e turnit, Flora Ndreca dhe Muhin Mezini janë vënë në pranga pasi dyshohen se janë organizatorë të kësaj proteste.

Ndërsa mbi 20 të tjerë janë shoqëruar në Polici gjatë natës për t’u marrë në pyetje, ndërsa më pas janë lënë të lirë. Ndërkohë, fluturimet kanë nisur normalisht ditën e sotme në Rinas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here