Vjosa Osmani merr zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës…

0
1

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka marrë edhe zyrtarisht, në një ceremoni në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë, detyrën e kreut të ri të shtetit.

Këtë detyrë asaj ia ka dorëzuar kryeparlamentari Glauk Konjufca, i cili për pak ditë qe ushtrues detyre i presidentit. Paraprakisht, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka parakaluar pranë gardës së FSK-së së bashku me kryeparlamentarin Glauk Konjfuca.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here