Tuesday, April 6, 2021
Home Aktualitet Sondazhi/ Opozita thellon avantazhin përballë Ramës, fiton zgjedhjet në 25 prill

Sondazhi/ Opozita thellon avantazhin përballë Ramës, fiton zgjedhjet në 25 prill

0
29

Opozita vijon të ruajë avantazhin përballë Partisë Socialiste kur kanë mbetur edhe dy javë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Nga rezultatet e sondazhit të Rtv Ora dhe Antonio Notos të publikuar mbrëmjen e sotme, PS ka një rënie me 0.5 pikë përqindje nga sondazhi i fundit, PD është rritur me një pikë ndërsa LSI mbetet në të njëjtat kuota.

Krahasuar me zgjedhjet e fundit, PS ka rënie me 2%, PD ka rritje me 10%, ndërsa LSI ka rënie me 6%.

Sa i takon PSD së Tom Doshi ka rënie nga sondazhi i fundit, ndërsa Nisma Thurje mbetet në të njëjta kuota.

Tabela 4

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here