VIDEO/ Adriatik Lapaj tregon shifrën qesharake me të cilën shqiptarët shesin votën

0
2

Avokati i njohur Adriatik Lapaj i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar shifrën qesharake me të cilën shqiptarët shesin votën në proceset zgjedhore.

Avokati duke marrë parasysh nëse një votë blihet 50 euro, një shqiptarë përfiton diku tek 0.034euro në ditë ose e barzvlefshme me 50 lekë të vjetra.

Postimi në Facebook i Adriatik Lapaj:

JU LUTEM MOS E SHISNI VOTËN!
Të dashur miq,
Ndryshimet ndodhin kur dinjiteti fiton terren ndaj të ligës. Kur ne angazhohemi për të luftuar fenomenet negative. Kur ne nuk heshtim, por angazhohemi për të ndërgjegjësuar bashkëqytetarët për rrugën e drejtë.
Shitja e votës është një fenomen që në këto vite tranzicioni i ka dhënë pushtet krimit, të korruptuarve dhe atyre që shtetin e shohin si mall tregu.
Secili nga ne duhet të angazhohet sa mundet kundër këtij fenomeni. Secili nga ne duhet ta refuzojë këtë fenomen.
Video e plote:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here