Titulli i pamundur, “Zonja e Vjetër” rrezikon edhe prezencën në Champions

0
96

Juventusi tashmë duhet t’i thotë lamtumirë garës për titull pas derbit me Torinon që përfundoi 2-2.

Bardhezinjtë kanë probleme të mëdha këtë sezon me vazhdimësinë dhe kjo ndeshje ishte thelbësore për të kutpuar nëse “Zona e Vjetër” do të mbante ritmin e Interit për ta sulmuar në javët e ardhshme por tani diferenca është thelluar në renditje dhe vetë ecuria e skuadrës nuk premton më. Sa për derbin, skuadra e Pirlos kaloi në avantazh menjëherë në minutën e 13 me Chiesan dhe nuk shkoi gjatë kur Sanabria barazoi për granatat dhe menjëherë sapo filloi pjesa e dytë I kaloi ata na avantazh.

Me shumë përpjekje, C. Ronaldo shpëton Juventusin me një gol në 80’ dhe ndeshja mbyllet aq, në barazim 2-2 dhe Pirlo tani duhet të mendojë për një vend në Champions.