Shkullaku: Rama po frikëson shqiptarët, po ika unë do i marr vaksinat në shtëpi

0
1

Në Çim Peka Live, analistët në panel janë ndaluar edhe te spotet përkatëse të dy liderëve dhe sidomos te ajo që e Ramës e cila është fokusuar të frika dhe kërcënimet ndaj qytetarëve.

Në panel Armand Shkullaku tha se Rama po frikëson shqiptarët, duke u thënë atyre se po e larguan atë ai do ti marrë vaksinat në shtëpi.

Julian Zyla:

Jam lypësi më i mirë si kryeministër është figurë letrare. Në spotin e Bashës ai thotë: hoqa vizat për shqiptarët. Që për mua nuk ka asgjë më absurde. Basha thotë që  do të mundë Ramën dhe më fund të do të sjellë ndryshimin. Pra vetëm Basha paska hequr vizat dhe ka futur Shqipërinë në NATO.  NATO është një aleancë ushtarake. Një ministër që ëshët çfarë do nuk mund të marrë meritat e futjes në NATO.

Dash SHEHI: Në të gjitha deklaratat e Bashës nuk ka asgjë të keqe. Kurse Rama thotë po nuk ju vaksinova unë ju do vdisni. Dhe unë po ju interpretoj Ramën sic ju po interpretoni Bashën.

Kjo tregon deri kur mund të shkojë presioni për qytetarin. Basha po jep shpresë. Thotë që po erdha unë do hyni në Evropë, kurse ai thotë do vdisni.

Armand Shkullaku: Jam kundër poltikave të personalizimit të politikës. Rama e ka pasur gjithmonë të theksuar unin. Edhe për kriza globale. Kurse në këtë rast po të marrim të situatën ku ndodhemi kemi rivalitet në garë. Edi Rama dhe Basha. Kur ai thotë që mund ta fusë Shqipërinë në BE është ai dhe nuk është Rama. Kur Rama thotë unë jam ai që do bëj vaksinimin, thotë që është ai d he nuk është Luli.

Kështu që këtu kemi kuptimin e vizave dhe anëtarësimin në Nato. Ku kundërshtari im nuk ka asnjë bilanc. Në 8 vite nuk ka asnjë bilanc.

Fushata e këtij do tregojë që ska bërë asgjë në 8 vite.

Ajo që smund ta pranoj te Rama është vota me frikë. Po ika unë nuk do ketë me vaksinim. Po ika unë ju do vdisni. Po ika unë do i marr vaksinat në shtëpi dhe do vdisni. Këtë unë nuk e pranoj dot.

Të shikoj spot elektoral, kur prindërit janë mbyllur në shtëpi ndërkohë që kryeministri del me arka të caktuara me vaksina në aeroport.

Nëse Rama do i kishte trashëguar nga i ndjeri Kristaq Rama, edhe mund ti merrte në shtëpi. Menaxhimin e kuptoj, por kërcënimin se pranoj.’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here