Kush e fiton Champions League? Kompanitë e basteve publikojnë koeficientët

0
6

Një ditë pas hedhjes së shortit për fazën 1/16-ve të Champions League, kompanitë e basteve kanë publikuar edhe koeficientët për ekipin që mund të fitojë trofeun më të rëndësishëm për klube në Europë.

Kampionët në fuqi të Bayern Munchen shihen ende si pretendentët kryesorë, të ndjekur nga Manchester City, Liverpool dhe Juventus.

Barcelona rënditet vetëm e 7 me koeficient 18, raporton Ora News.

KLASIFIKIMI SIPAS KOEFICIENTËVE

1. Bayern Munchen 3.75

2. Manchester City  5.00

3. Liverpool 7.00

4. Juventus 12.00

5. PSG 13.00

6. Real Madrid 15.00

7. Barcelona 18.00

8. Atletico Madrid 18.00

9. Chelsea 18.00

10. Borussia Dortmund 20.00

11. Red Bull Leipzig 33.00

12. Atalanta 40.00

13. Sevilla 50.00

14. Lazio 80.00

15. Borussia Monchengladbah 100.00

16. Porto 150.00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here