Rëndohet gjendja e myftiut te Shkodrës, niset drejt Turqisë

0
16

Rëndohet gjendja e myftiut te Shkodrës Muhamed Sytari, i cili disa ditësh është i infektuar me koronavirus.

Siç raporton për abcnews.al  pas rëndimit të gjendjes së tij familjarët kanë vendosur ta dërgojnë në Turqi.

Muhamed Sytari është 41 vjeç, ndërkohë pak ditë më parë drejt shtetit turk është dërguar edhe i ati i tij, po ashtu i infektuar e virusin.

Situata e pandemisë në vend vijon të jetë e përkeqësuar. Ministria e Shëndetësisë njoftoi dje 490 raste të reja dhe 7 humbje jete.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here