Policia vë në pranga gjashtë persona në Durrës, ja për çfarë akuzohen

0
130

Policia e Durrësit ka vënë në pranga gjashtë persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Sipas uniformave blu është bërë i mundur arrestimi i një 24 vjeçari i cili ka qëlluar në ajër dhe ka kanosur punonjësin e policisë.

Sipas informacioneve bëhet me dije se ky shtetas pas një konflikti familjar, në vendin e quajtur Liqeni i Karpenit, ka qëlluar në ajër me një armë zjarri pushkë, të cilën e dispononte me lejen e organeve kompetente.

Gjithashtu në pranga të policisë ka rënë një 37 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për kanosje me armë dhe armëmbajtje pa leje.

Ndërsa të arrestuarit e tjerë janë shoferë që janë kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur dhe janë proceduar penalisht dy të tjerë të cilët janë kapur duke hedhur një sasi inertesh në Shijak.

Njoftim i policisë:

Qëlloi me armë zjarri në ajër dhe kanosi punonjësit e Policisë, arrestohet në flagrancë 24-vjeçari.

Ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim kombëtar.

Bien në prangat e Policisë 2 drejtues mjetesh dhe procedohen penalisht 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatine Policisë Shijak arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”, “Prishja e rendit dhe qetësisë publike” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin R. D., 24 vjeç, banues në Maminas.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 13.11.2020, rreth orës 20:00, pas një konflikti familjar, në vendin e quajtur “Liqeni i Karpenit, ka qëlluar në ajër me një armë zjarri pushkë, të cilën e dispononte me lejen e organeve kompetente.

Menjëherë në vendngjarje janë afruar shëbimet e Policisë dhe pas thirrjes për dorëzim shtetasi R. D. nuk i është bindur urdhrit të Policisë dhe me armën në dorë i ka kanosur ata.

Në vijim të veprimeve rezultoi se ky shtetas kishte drejtuar mjetin në gjendje të dehur në masën 0.90 mg/l.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin E. K., 37 vjeç, banues në Kamzë, sepse Gjykata e Shkallës së Parë Krujë i ka caktuar masën e sigurisë ” Arrest në burg”, për veprat penale “Kanosja” dhe “Armëmbajtja pa leje”, pasi më datë 06.08.2020, në Tapizë, ka kanosur me armë zjarri shtetasin I. V.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Shijak proceduan penalisht për veprën penale “Shpërdorim toke”, shtetasit T. M., 39 vjeç, banues në Shijak dhe A. D., 42 vjeç, banues në Tiranë, pasi u konstatuan nga shërbimet e Policisë në Xhafzotaj dhe në fshatin Vlash, Shijak, duke hedhur një sasi inertesh.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit, A. L., 44 vjeç, banues Krujë, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në Krujë, duke drejtuar mjetin në gjëndje të dehur.

A.S., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr.13, Durrës, duke drejtuar mjetin në gjëndje të dehur, është përplasur me 2 mjete të tjera duke shkaktuar dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here