Pakistani goditet nga tërmeti i fortë, ja sa ishte magnituda

0
144

Një tërmet me madhësi 5.2 ka goditur sot jugperëndimin e Pakistanit, dhe rrethet përreth.

Deri më tani nuk është raportuar asnjë dëm tha Qendra Kombëtare e Monitorimit Sizmik.

Epiqendra e tërmetit u identifikua 38 kilometra (23 milje) në veri-lindje të Kuetës në një thellësi prej 10 kilometrash (6 milje). 

Kujtojmë që Kueta  u shkatërrua nga një tërmet i fortë në 1935.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here