Meta publikon dokumentet: Baton Haxhiu e ka marrë shtetësinë pa u verifikuar nga SHISH

0
8

Presidenti Ilir Meta, sot në emisionin “Zonë e Lirë” u është përgjigjur në mënyrë shteruese dhe me dokumente akuzave lidhur me çështjen e dhënies së shtetësisë.

Meta deklaroi se të gjitha rastet për të cilat është folur në disa media është zbatuara procedura strikte ligjore. Kreu i shteti tha se institucionet kanë sjellë përgjigje që personat nuk kishin probleme ligjore. Kreu i shtetit deklaroi se vetëm gazetari “Baton Haxhiu e ka marrë shtetësinë pa u verifikuar nga SHISH”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here