“Kanë 20 vite që bëjnë pa*lë në Shqipëri”/ Presidenti Meta: Nuk duhet t’ia fusim gjumit! Në 25 prill do shembet regjimi i oligarkëve

0
11

Kreu i Shtetit, Ilir Meta u shpreh i bindur se në 25 prill populli shqiptar do të votojë për ndryshimin dhe ata që do ta çojnë Shqipërinë në Europë.

I ftuar në “Zonë e Lirë” te Arjan Çani, Presidenti Meta tha se shqiptarët do të votojnë ata që duan të shembin regjimin e oligarkëve dhe që sipas tij kanë 20 vite që bëjnë pallë në Shqipëri.

Meta: Nuk duhet t’ia fusim gjumit, duhet të rrimë çdo ditë nga pak zgjuar. Kjo është ambicia ime t’ia jap fuqinë popullit shqiptar. Populli do ia japë atyre që duan të na çojnë në Europë vendin dhe duan të shembin regjimin e oligarkëve, që kanë 20 vite që bëjnë pallë në Shqipëri, për të shembur PPP.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here