Vjen në Shqipëri ambasadorja e re e Kubës, Meta e pret në takim…

0
8

Ka ardhur në Shqipëri, ambasadorja e re e Kubës, e cila është prezantuar tek kreu i shtetit Ilir Meta. Vetë Meta njoftoi për takimin:

“Me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale, prita në takim Ambasadoren e re të Kubës në Shqipëri, Sh.S.Znj. Caridad Yamira Cueta Milian, – shkroi Presidenti në Fb. –

Theksuam interesin e përbashkët për zgjerimin e marrëdhënieve dypalëshe, përmes nxitjes së bashkëpunimit në fushat e ekonomisë, shkëmbimeve tregtare, turizmit dhe kulturës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here