Premtimi i Ramës për pagat/ Paloka: Mendon që kështu do i mashtrojë dhe një herë shqiptarët…

0
9

Nëkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas premtimit të radhës për rritja pagash bërë nga Kryeministri Rama.

“Në 8 vjet nuk realizoi as detyrimin ligjor për indeksimin e pagave , duke sjellë praktikisht uljen reale të pagave për shkak të inflacionit”, shkruan Paloka.

“Nuk të shpetojnë as mashtrimet e as përdredhjet me kodin zgjedhor!”, shkruan ai.

Ja postimi i plotë:

Në 8 vjet nuk realizoi as detyrimin ligjor për indeksimin e pagave , duke sjellë praktikisht uljen reale të pagave për shkak të inflacionit .

Tani premton rritjen e pagave se mendon që kështu do i mashtrojë dhe një herë shqiptarët…I vetmi që i merr dhe i trajton shqiptarët si “budallenj” , është pikërisht ai vetë , që përsërit herë pas here se “shqiptarët nuk janë budallenj”!

Nuk të shpetojnë as mashtrimet e as përdredhjet me kodin zgjedhor!

Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here