Tuesday, April 13, 2021
Home Politikë “Rama ka frikë nga të ndërkombëtarët”, Shehi: Të huajt të japin një...

“Rama ka frikë nga të ndërkombëtarët”, Shehi: Të huajt të japin një zgjidhje të pranueshme

0
7

I ftuar në “PolitikOn” nga Alfred Lela në RTV Ora,  kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi u shpreh se Rama ka frikë nga të huajt.

Ai shti se shpreson që ndërkombëtarët ta kuptojnë se çfarë po bën Rama dhe t’i japin një zgjidhje situatës.

Dashamir Shehi: Rama ka frikë nga të huajt, se respektin për palën tjetër, i ka shkelur të gjitha. Mendoj se po fiton kohë. Këtu nuk ka më dy projekte, këtu ka 4-5 projekte dhe ka mundësi që ai u jep ndonjë gjë këtyre, me pragun dhe me listat. Besoj se në këtë ekuacion ka shumë variabla.

Ne si opozitë mbrojmë koalicionet. Shpresoj që këtë radhë ta kenë kuptuar se Rama është ai që turbullon ujin. Uroj që ndërkombëtarët, të cilët kanë qenë disa aleatë më të, të japin një zgjidhje të pranueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here