Basha jep deklaratën e fortë: Edi Rama do ndiqet penalisht, i ka dosjet gati dhe e pret ndëshkimi!

0
12

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ftuar ne ‘Çim Peka Live’ thotë se kryeministri Edi Rama do të ndiqet penalisht, menjëherë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Basha tha se dosjet me shkeljet e rënda të Ramës dhe qeverisë së tij, tashmë janë “bërë palë”. Basha u zotua se Rama do të dërgohet para drejtësisë, dhe do të marrë ndëshkimin e merituar.

Deklarata e Bashës në emision:

Dosjet e Edi Ramës janë gati, Edi Rama do shkojë për ndjekje penale, dhe sa më përket mua si kryeministër, do të marrë ndëshkimin e merituar. Pas 25 prillit e pret drejtësia, e pret ndëshkimi i merituar. Nuk më takon mua ta ndëshkojë, por gjithë ato dosje që janë bërë palë. Nuk ka bashkëqeverisje me Ramën, Edi Rama do dërgohet para drejtësisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here