Data e zgjedhjeve/ Meta takim nesër në 09:30 edhe me Shpëtim Idrizin e PDIU

0
6

Presidenti Ilir Meta nesër do të takojë liderët e partive politike shqiptare, dhe duket se ndër të parët do të jetë Shpëtim Idrizi.

Meta do e takojë kryetarin e PDIU në orën 09:30 në Presidencë nesër për t’u konsultuar për datën e zgjedhjeve të 2021, e cila do të jetë mes 15 prillit dhe 15 majit.

Më pas Meta do të presë në zyrë Ramën në 11:00, Bashën në 12:00, Luan Ramë nga LSI dhe me të gjitha gjasat Rudina Hajdarin nga opozita parlamentare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here