E mbijetuara e horrorit në Kombinat shtrohet në psikiatri, ja nga se vuan Blerta

0
132

Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në pavijonin e grave në Urgjencën e Spitalit Psikiatrik nr. 5 në Tiranë.

Vajza është në gjendje të stabilizuar, lëviz nëpër pavijon dhe komunikon me doktorët. Ajo vuan nga psikozë e induktuar, që ndodh kur një anëtar i familjes imponon mendimet dhe sjelljes tek anëtarët e tjerë. 34-vjeçarja, nëna dhe motra, mund të kenë patur mendime mbivlerësuese për fenë ku aderonin. Vajza mund të qëndrojë për një kohë të gjatë në psikiatri.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here