Akuzat për krime lufte/ Bashkurti: Thaçi duhet të ballafaqohet me drejtësinë, duhet të japë dorëheqjen

0
137

I ftuar në “360gradë” nga RTV Ora, profesori Lisien Bashkurti se prokurori që ka ngritur aktakuzën është njeri i afërt me Trump dhe shtoi se Thaçi duhet të japë dorëheqjen.

Bashkurti: Vetë prokurori special është dominuar nga vetë presidenti Trump, biles është nga njerëzit më të afërt të tij. 

Kjo do të thotë se nuk ka qenë BE kundër SHBA-së, por kanë gjykuar se figurat e papastruara duhet të dalin para drejtësisë.

Thaçi duhet të ballafaqohet me drejtësinë, duhet të japë dorëheqjen. 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here