Ja si është ndarë trotuari në dysh pas tërmetit me magnitudë 7.7 në Meksikë

0
13

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 ka goditur jugun dhe pjesën qendrore të Meksikës. Tërmeti është ndjerë shumë edhe në Qytetin e Meksikës, ku njerëzit zbritën në rrugë.


Epiqendra e tërmetit ka qenë në qytetin e Crucecita, në shtetin e Oaxaca.

Video tregon dëmet e shkaktuara nga lëkundjet e forta në Bosques de Las Lomas. Trotuari i ndarë në dy pjesë hapet dhe mbyllet nga fuqia e tërmetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here