Ish-ministri i shëndetësisë apel Manastirliut: Të ndalohet përdorimi i dorezave pasi virusi mund të përhapet edhe më keq

0
105

Në një shkrim në Facebook, ish-ministri i shëndetësisë, Arben Beqiri i ka bërë thirrje Ogerta Manastirliut që të ndalojë përdorimin e dorezave në bare, shërbime publike apo banka.

Reagimi i plotë:

Ne shume bare, sherbime publike, banka, etj shoh personelin te mbajne doreza. I bej thirrje Min. Ogerta Manastirliu, dhe Komitetit te TaskForce qe sa me shpejt te urdherojne mosperdorimin e tyre ne keto sherbime. Dorezat behen vetem perhapese te infeksionit Covid dhe te shume infeksioneve te tjera.

Kujtojmë se me heqjen e masave kufizuese, Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje që njerëzit të respektojnë të gjitha masat për të mos përhapur sëmundjen Covid-19 dhe kërkojnë përdorimin e dorezave dhe maskave në ambientet me shumë njerëz.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here