Me urgjencë drejt spitalit Infektiv, 86-vjeçarja infektohet me koronavirus…

0
9

Një 86-vjeçare nga Peshtani i Cakranit në Fier është nisur me urgjencë drejt spitalit Infektiv në Tiranë në orët e para të mëngjesit pasi ka rezultuar pozitive me Covid 19.

Gruaja e moshuar është paraqitur në spitalin e Fierit ku i është marrë edhe tamponi, i cili ka rezultuar pozitiv.

E moshuara është paraqitur me komplikacione shëndetësore dhe shenja të virurist, çka ka detyruar mjekët të marrin tampon.

Pas daljes së rezultatit e moshuara, nën masa të forta sigurie është nisur drejt Tiranës ku mësohet se ka mbërritur rreth orës 04:00 të mëngjesit.

Nga hetime të rastit, paraprakisht është mësuar se e moshuara ka qenë për vizitë tek nipi i saj në Tiranë, i cili ka rezultuar pozitiv me Covid 19./BW

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here