Maliqi: Skenar, aktrim, përdorim, sabotim i marrëveshjes zgjedhore nga Beu i Surrelit! Humbëse është PS-ja si rilindëse e krimit

0
16

Nga Lefter Maliqi

 

Skenar,aktrim,perdorim,sabotim i marreveshjes zgjedhore nga Beu i Surrelit. Humbëse është PS-ja si rilindëse e krimit; Fituese është PD-ja si opozitë e bashkuar. Beu i Surrelit – opozites parlamentare beni siç them unë mos beni cfare beje une,nese Beu i surreli do lista te hapura jam i pari qe votoje,por Beu i Surrelit nuk do as marreveshjen zgjedhore as listat e hapura por do krizen politike ,percarjen,duke perdorur mbi 20 deputet te opozites se re per qellimet e tij mafioze e djallezore sic i ka perdorur prej me shume se nje viti.Dueli vazhdon edhe pse rezultati dihet, siç e kisha parashikuar më herët. Taulant P(b)alla ( jo ai që kërkonte një motër) por vegla e mbrapshtë e beut të Surrelit, hapi një fushatë joshjesh e premtimesh , derisa arriti të rreshtojë rreth 20 deputetë të opozitës së re e t’i ndyjë me votimin e Kçk-së, miliona eurove për PPP-ve, antishpifjen, komisionit hetimor mbi presidentin e plot ligje të tjera antikushtetuese. Por beu i Surrelit pas përfundimit të marrëveshjes mbi reformën zgjedhore nuk resht së përdoruri P(b)allën e tij. I bindur që duhet të vazhdojë aktrimin mgjth nuk do as listat e hapura as marrëveshjen e arritur nxjerr P(b)allën edhe njëherë për situatën: Nis Tao pallën me letra të gjoja opozitës së re për takime me ambasadoren e Shba-ve, kryeministrin e kryetarin e kuvendit. Kërkon me çdo kusht Beu dhe palla e tij të bindin ndërkombëtarët se ishte pikërisht opozita e re që del kundër marrëveshjes për reformën zgjedhore. Mqse Beu i Surrelit ecen me parimin “perca e sundo”nga frika se mos votohet marreveshja dhe mqse nuk percau dot opoziten e bashkuar sic percau studentet,artistet,opoziten parlamentare,duke iu frikesuar opozites se bashkuar nis serish Taulantin, i cili pergatiti draftin me firmen e mbi 20 deputeteve te opozites se re qe kane votuar cdo ligj ne rresht nga Rilindja duke kerkuar ndryshimin kushtetues qe mos te kete kualicione parazgjedhore,sepse kualicioni i opozites se bashkuar eshte i sigurt ne fitore. Por as populli as nderkombetaret nuk hanë bar; prandaj sot është dita, tani është momenti që gjithsecili ; populli; opozita e bashkuar; socialistet e zhgënjyer e çdo shqiptar i vërtetë të ngrihen kundër Rilindjes së krimit, të bandave, të oligarkëve, korrupsionit , mjerimit, panikut e terrorit. Hapni sytë e mendjen o bijtë e shqipes; ngrihuni kundër skenarëve të beut mafioz e të pallave të tij .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here