“Rama ka mbytur vendin në borxhe”, Spahiu: Ka rritur taksat për qytetarët

0
12

Ish deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Edi Rama ishte ai që më herët akuzonte qeverinë e mëparshme se kishte zhytur vendin në borxhe.

 

POSTIMI:

Në vitin 2014 akuzonte qeverinë e mëparshme për borxhe ndaj kompanive për punë të kryera por të pa paguara

Pra kompania X ka kryer punën, kryhesisht rrugë, dhe nuk ishte paguar.

Ky sot, pa bërë asnjë kilometër rrugë,

pa subvencionuar asnjë qindarkë në bujqësi apo blegtori, pa rritur paga, ndërkohë që rriti 50% tatimet, energjinë më të shtrenjtë, nafta më e shtrenjta vetëm prej taksave, uji i pijshëm më i shtrenjtë, të taton 1 mijë lekë orën për parkim, të mbyt me gjoba ku të të kapi, rrit borxhin publik.

Lind pyetja:

Ku dreqin i çon paratë e taksapaguesve?

P.S. Hajdut nuk e pranon që je…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here