Berlini heq paralajmërimet për udhëtimet turistike në Europë

0
18

Qeveria gjermane vendosi sot heqjen, duke nisur nga 15 qershori, të paralajmërimeve të saj për udhëtimet turistike në Europë, dekretuar në muajin mars për shkak të pandemisë së koronavirusit, theksoi sot ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas.

“Këshilli i Ministrave ka vendosur të mos zgjasë më tej paralajmërimet për udhëtimet me destinacion Bashkimin Europian dhe vendet e asociuara, por t’i zëvendësojë ato me rekomandime për udhëtarët nga vendi në vend”, deklaroi Heiko Maas në një konferencë shtypi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here