Denoncimi i fortë i Gjikondit: Gjyqtarë dhe prokurorë të shkarkuar, po bllokojnë reformën në drejtësi

0
4

E ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, juristja Brizida Gjikondi u shpreh se për bllokimin e reformës në drejtësi po lobon edhe një grup gjyqtarësh dhe prokurorësh të shkarkuar.

Gjikondi: Për bllokimin e reformës në drejtësi po lobon edhe një grup gjyqtarësh dhe prokurorësh të shkarkuar. Kjo aleancë që po bashkëpunon edhe me klasën politike, ka bërë që të futet në kolaps reforma në drejtësi. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here