Basha: Me LSI dhe aleatët do fitojmë qeverisjen, Metën do e votoja sërish si President

0
2

Lulzim Basha te “Opinion” theksoi se ai do të fitojë zgjedhjet me opozitën dhe se qeveria e ardhshme do jetë me LSI dhe partitë e tjera opozitare dhe se asnjë shans nuk ka që të formojë bashkëqeverisje me Edi Ramën.

I pyetur nga Fevziu nëse PD dhe ai do ti japin një mandate të dytë si President Republike, Ilir Metës, lideri opozitar tha prerë se “Po”. Pra Basha deklaroi se nëse zoti Meta e kërkon mandat të dytë 2022-2027 PD dhe ai do ta votojnë për President.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here