Ngjela: Hitleri mori pushtetin me akte normative. Rama po e provon. Jemi nën tiraninë e mazhorancës

0
6

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin ”Real Story” të Sokol Ballës në News24 ka thënë se në Shqipëri nuk ka Gjykatë Kushtetuese por është tirania e mazhorancës që po shfrytëzon këtë.

“Mazhoranca mund të kthehet në oligarki tiranike. Nuk ka Gjykatë Kushtetuese, është tirania e mazhorancës. Aktet e Ramës rrëzohen dhe në Gjykatë Administrative. Edhe në problemin e aktit, e kam futur unë aktin normativ në Kushtetutë. Spartak më thanë, Hitleri ka ardhur me akte normative. Ky provoi ato të atyre.”- tha Ngjela.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here