Meta zbardh ‘prapaskenat’: Ja çfarë bisedova me ambasadoren Kim në takimin në Presidencë

0
8

Presidenti Ilir Meta ka zbardhur disa detaje te reja ne lidhje me ambasadoren Kim i ftuar ne studion e ‘Opinion’.

Nuk mund te jem une target i ambasadores amerikane se pastaj ketu hyjme ne probleme te tjera. Ambasadorja e SHBA ne daten 23 mars ne nje takim qe ka bere me mua ne Presidence me ka kerkuar idete e mia si mund te shkohet drejt normalitetit per gjykaten kushtetuese dhe ne 8 prill, drejtori im i kabinetit i ka derguar nje platforme. Pra Presidenti ne 8 prill i ka derguar ambasadoren amerikane platformen me 14 pika qe edhe u be publike. Nese ka ndonje shqetesim ta thote se une kam 50 dite qe ja kam cuar. Nuk kisha pse tja coja ambasadorit te BE sepse qe diten e pare qe ka ardhur ne Shqiperi i kam kerkuar te nderhyje per situaten e rende ku po perfundonte reforma ne drejtesi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here