Meta: Euraliusi dhe Opdati marrin urdhrat e Edi Ramës

0
16

Ne emisionin “Opinion” Meta foli mbi prapaskenat e reformes ku zbuloi nje leter derguar BE-se ne 2017, lidhur me problemin qe kishte vendi ne ate kohe dhe kryesisht per shortin e KED-se. Por ai tha se te nesermen Euraliusi nuk mori pojese ne takim dhe tha se ishte urdher politik.

“Letër Vlahutin, ku thuhej se Presidenti është i shqetësuar mos na ndodhi prap me KED-në ajo që na ndodhi para një viti. Hajdeni këtu të flasim, që ta hedhim shortin, Presidenti nuk mund ta hedhë në një situatë me kontestime, sic u bë kur isha kryetar parlamenti. Por te nesermen Euraliusi nuk erdhi, kemi urdher politik., Kush mund ta jepte kete? Vetem Edi Rama . Euraliusi dhe Opdati marrin urdhrat e Edi Ramës. Jam përpjekur shumë që ambasadorja e re amerikane ta kuptijë këtë.”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here