Meta bën deklaratën e fortë: Ndërkombëtarët janë shndërruar në aktorë politikë, unë jam kryetar shteti, mbroj vetëm sovranitetin dhe Kushtetutën

0
27

Presidenti Meta ka folur edhe per nderkombetaret dhe ndikimin e tyre ne situaten politike ne vend.

Meta: Une jam president per te mbrojtur sovranitetin, dhe kushtetuten. Nderkombetaret nderhyjne per gjera te duhura por per gjera palidhje, une me Kim kam bere shum takime dreka dhe darka, skam marre asnje pergjigje nga ambasada per shqetesimet e mia. Une jam kryetar shteti dhe jo aktor politik. Edi Rama eshte aktori kryesor politik, pasi ka kapur institucionet, dhe ambasadat jane shnderruar ne aktor politike…Sa here ajo te kerkoje nje takim zyrtar do te pritet ashtu, kur jemi takuar e kemi kerkuar ne ate.

Une punoj me letra dhe kushtetute per reformen, dhe jo me facebook, me twitter, jo me thashetheme.

Nderkombetaret e Rames merren me llafe me thashetheme, ata qe punojne me ate jane te tij, kane 3 vjet qe e kane marr prokurorine

Aktoret po bejne namin per reformen ne drejtesi, shefi i zyres se BE-se( Soreca) ambasada amerikane dhe Rama aktoret politike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here