Covid-19/ Muka: Në Shqipëri u bë një izolim ekstrem sipas tekave të kryeministrit, u rëndua psikologjia dhe ekonomia

0
8

I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, Taulant Muka u shpreh se në Shqipëri është bërë një izolim ekstrem që ka rënduar psikologjinë dhe ekonominë e qytetarëve.

Muka: Është bërë një izolim ekstrem. Në asnjë vend të botës nuk është bërë ky izolim, as Itali që kishte shumë vdekje, është bërë një studim që izolimi ekstrem, dhe efektet më të dobishme kanë qenë mbyllja e kufijve, ndalimi i grumbullimi mbi 50 personave, ndalimi i punëve që nuk janë vitale.

E gjithë kjo marrëzi që nuk duhet të dalësh pas orës 5, ka rënduar psikologjinë dhe ekonominë e shqiptarëve. Ky izolim nuk është bërë në bazë të shkencës, por tekave të kryeministrit. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here