Shembi Teatrin me urdhërin e Ramës, Veliaj tallet me qytetarët: Edhe nënë Qamilja qau kur i’u shemb shtëpia nga tërmeti!

0
15

Kryebashkiaku i Tiranës,  Erion Veliaj i cili do të mbahet mend, si shërbëtori që nën urdhërat e Edi Ramës, shembi Teatrin Kombëtar të Shqipërisë, vijon të tallet në rrjetet sociale, me aktin që ka kryer.

Ditën që u prish shtëpia, edhe gjyshi, edhe nënë Qamilja qanë. Kishin shumë kujtime aty, në atë shtëpi të amortizuar nga tërmeti, e cila s’mbante më, ra me prekjen e parë. Sot qamë për herë të dytë, me lot gëzimi për futjen në shtëpinë e re, më moderne e me të gjitha kushtet.
Edhe Teatrin e ri Kombëtar, xhevahirin e ri të Tiranës dhe strehën e të gjithë artistëve, do ta presim me po kaq ngazëllim. Kemi nisur nga puna!“, shkruan Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here