Rilindja del sërish zbuluar/ Kryetarja e Komitetit të Koronavirusit do votojë për shembjen e Teatrit

0
21

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ne shkelje te hapur do te mbledh te henen Këshillin Bashkiak për t’i hapur rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar.

Mirepo nga dokumenti i siguruar ajo çka bie ne sy eshte se në mesin e anëtarëve të këtij këshilli, që pritet të vendosin me votë për prishjen e ndërtesës ikonë të Tiranës do jetë edhe Mira Rakacolli (Kapisyzi), zëvendësministrja e Shëndetësisë.

Paradoksi qëndron te fakti se Rakacolli është edhe drejtuesja e Komitetit Teknik për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit.

Emri i saj u publikua nga kryeministri Edi Rama pas shumë insistimesh nga media dhe opozita.

Megjithatë, fakti që një zëvendësministre drejton një task-forcë ekspertësh, u prit me kriticizëm.

Tani ajo do jetë pjesë e grupit që do ngrejë kartonat për të votuar një nga vendimet më skandaloze në historinë e Tiranës si kryeqytet.

Ky vendim po merret në kohën kur vendi është në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të pandemisë së koronavirusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here