Mbesa 5 vjeçare e ambasadorit Herman Bernstein po udhëton vetëm nga New York në Shqipëri për të vizituar gjyshërit e saj

0
219

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 1 Prill 2020

 

“La Tribune de l’Aube” ka botuar, të shtunën e 14 shkurtit 1931, në ballinë, një shkrim në lidhje me udhëtimin e veçantë asokohe të mbesës së ambasadorit amerikan në Shqipëri, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Një vogëlushe pesë vjeçare po shkon vetëm nga Nju-Jorku në Shqipëri

Cherbourg, 13 shkurt.

Anija “President Roosevelt”, e cila lundroi mes stuhisë që nga Nju Jorku, mbart një udhëtare të vogël pesë vjeçare, zonjushën Joyce Gitloin, mbesën e Z. Hermann Bernstein, ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri.

Fëmija udhëton vetëm dhe do të shkojë te gjyshërit e saj.

Shtetet e Bashkuara kanë caktuar një nga agjentët e tyre për të vëzhguar udhëtaren e vogël deri sa të arrijë në destinacion.

 

(Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania)

https://www.darsiani.com/la-gazette/la-tribune-de-l-aube-1931-mbesa-5-vjecare-e-ambasadorit-herman-bernstein-po-udheton-vetem-nga-nju-jorku-ne-shqiperi-per-te-vizituar-gjysherit-e-saj/?fbclid=IwAR3yvs7m26Tqi_27GQQs7_Z5HBgLoEQmdaPHYqoOeKuKqCk6GWLto8_qMxM

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here