“Jemi të vetëm në këtë luftë për ekzistencë”, Vasili i përgjigjet Ramës: Ja si e gënjen popullin

0
106

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratat që kryeministri Rama bëri sot në një dalje publike për mediat, teksa prezantoi planin financiar në mbështetje të situatës për shkak të koronavirusit.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili thekson se shqiptarët kanë mbi shpine hallin e madh te pandemise dhe ata nuk mund te mbajne dot edhe ate te papërgjegjësisë së Ramës.

REAGIMI I VASILIT
Edhe ne keto dite halli ja si e gënjen popullin ky ish kryeministri Rama??
Ne 12 mars vetem nje jave me pare Edi Rama na tha:
“BESIM MOTRA E VËLLEZËR BESIM, NE DO TA MUNDIM KORONËN DHE DO TË DALIM MË TË FORTË NGA KJO LUFTË, SIÇ DOLËM NGA GODITJA E TMERRSHME E TËRMETIT”!
Sot ne 19 mars jave me pas Edi Rama na tha :

“Ndajeni bashkë me mua mendjen që në këtë luftë për ekzistencë, në kuptimin më brutal, jemi të vetëm, ndryshe nga tërmeti, ku dyert e botës mbarë garantuan fondet e rindërtimit”.
Askush nuk mund t’i besoje as nje njeriu te zakonshem kur genjen ne kete menyre dhe jo më Kryeministrit.
Ndaj ky eshte realisht nje ish Kryeminister.
Sepse Kryeministri nuk mund te jete kurre nje genjeshtar ordiner pasi ka pergjegjesine e qeverisjes per nje popull te tere.
Shqiperia ne kete krize te jashtezakonshme ka nevoje per drejtim te vertete,transparent dhe te sinqerte dhe nje Kryeminister genjeshtar eshte e kunderta e ketyre.
Shqiptaret kane mbi shpine hallin e madh te pandemise dhe ata nuk mund te mbajne dot edhe ate te papergjegjesise se nje ish Kryeministri.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here