“Kemi nevoja emergjente për tampona dhe kite”, Gjosha jehonë thirrjes së OBSH: Kryeni sa më shumë testime

0
14

Organizaa e Kombeve të Bashkuara ka bere thirrje për më shumë testime me qëllim zbulimin dhe izolimin e rasteve me COVID-19. Ish-ministrja e LSI-së, Klajda Gjosha, duke mbeshtetur kete thirrje, ka një apel për qeverinë shqiptare.

Ajo kërkon me urgjencë kryerjen e sa më shumë testeve për zbulimin e sëmundjes, shtimin e tamponëve dhe kiteve.

STATUSI I PLOTE
Në këto ditë të vështira ku shqetësimi qytetar është i pashmangshëm, thirrja e drejtë për drejtë për qeverinë, është të testojë sa më shumë qytetarë që kanë simptomat e Covid-19! Ne kemi nevoja emergjente për tampona dhe të gjitha kitet e nevojshme pēr kryerjen e analizave! Edhe qytetarët me simptoma të lehta mund të jenë positiv me Covid, ndaj është emergjencë të testohen të gjitha rastet!
Kjo është edhe thirrja e Organizatës Botërore të Shendetësisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here