Babai dhe fëmija me koronavirus dërgohen në izolim…

0
7

Ky është momenti kur një baba gjerman dhe dy fëmijët e vegjël merren nga një ambulancë për t’u dërguar në izolim.

Babai dhe një nga fëmijët janë prekur nga koronavirusi. Sipas gazetës BILD, në sfond shihet edhe një grua që mban çantat.

Deri më tani në Gjermani janë konfirmuar gjashtë raste me koronavirus.

Pacienti më i vogël është vetëm 5 vjeç.

Të prekurit janë të gjithë nga i njëjti rajon. Ata punonin në një firmë që prodhon pjesë këmbimi për makina. Mendohet se një grua nga Kina erdhi për trajnim te kjo firmë, duke shpërndarë virusin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here