Peshkatarët kapin peshkaqenin-dem, i çajnë barkun dhe i gjejnë 9 krijesa të vogla brenda(Foto)

0
110

Disa peshkatarë kanë rënë në gjurmët e një peshkaqeni-dem, teksa po peshkonin në lumin Hasting, rreth 50 kilometra në perëndim të Port Macquarie, në bregun verior të Neë South Wales.

Katër peshkatarë ishin bërë bashkë dhe po udhëtonin me varkë, kur papritur ndjenë se diçka gjigande po lëvizte në ujë. Ata hodhën rrjetën për ta kapur dhe kur e ngritën lart panë peshkaqenin-dem.

Ata e varën në një pemë për t’i matur gjatësinë, ndërsa më pas vendosën t’i çanin barkun. Por ajo gjetën aty brenda, ju theu zemrat.

Peshkatarët panë 9 peshkaqenë të vegjël që po rriteshin brenda barkut, ndaj edhe ky veprim i tyri ngjalli reagime të shumta. Ata u akuzuan se kanë bërë diçka mizore, duke dalë kështu në mbrojtje të jetës së gjallesave.

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here