Goli i Shaqirit po cilësohet si më i miri në histori të Kombëtares së Zvicrës

0
10

Xherdan Shaqiri ka qenë njëri nga futbollistët më të rëndësishëm të Zvcirës në dekadën e fundit

Ylli nga Zhegra gjithnjë ka qenë pjesë e padiskutueshme e formacionit startues të Helvetikëve, ku edhe ka shënuar shumë gola të bukur.

Njëri nga golat më të bukur që Shaqiri e ka shënuar me fanellën e Zvicrës është ai në Euro 2016 ndaj Polonisë. 

Shaqa shënoi në stilin me gërshërë dhe ky gol po cilësohet si më i miri në Zvicër sipas gazetës prestigjioze Blick.

Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here