Lajm i hidhur për Romën/ Dëmtohet futbollisti kyç i skuadrës

0
15

Roma ka marrë një tjetër goditje ditën e sotme.  Mbrojtësi anglez, Kris Smalling nuk do të jetë i gatshëm në ndeshjet e ardhshme për vitin 2019.

30 vjeçari ka pësuar një dëmtim në gjurin e majtë dhe në ditët e ardhshme do të përcaktohet edhe koha e rikuperimit. Sipas mediave italiane, për shkak të këtij dëmtimi lojtari e ka mbyllur vitin dhe të gjithë shpresojnë të jetë i gatshëm për fillimin e vitit 2020.

Smalling po kalonte një formë të shkëlqyer, ku në shumë raste ka qenë vendimtarë për skuadrën e tij. Megjithatë trajnerit, Fonseca do t’i duhet të bëjë pa shërbmiet e mbrojtësit në ndeshjet e ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here