Tërmeti/ Kroacia sjell qentë e saj zbulues…

0
120

Edhe Kroacia ka ofruar ndihmë për vendin tonë pas tërmetit të frikshëm të mëngjesit të sotëm ku deri tani autoritete kanë konfirmuar për 15 viktima.

Shteti kroat do të dërgoj qentë zbulues, të cilët janë specialistë për gjetjen e personave nën rrënoja, si dhe do ta bëj dërgimin e tendave për strehimin e atyre që kanë mbetur pa kulm mbi kokë.

Ndihma do të shkoj direkt për Durrësin, i cili është goditur më së shumti nga katastrofa.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here