Presidenti Meta zbulon skenarin: Krizë artificiale, përfshihet edhe Kosova?!

0
9

Ilir Meta ka deklaruar në “Open” se kriza në Shqipëri është artificial dhe nuk përjashtoi mundësinë që kjo të bëhet edhe për shkak të Kosvës, por nuk ka një qëndrim të qartë apo detaje të hollësishme. Me përfshirjen edhe të ndërkombëtarëve dhe rrëmuja që është krijuar mund të jetë edhe një justifikim për destabilitetin ndërsa shtoi se për këtë mund të akuzohet Ilir Meta si fajtor.

“Mos mendoni se gjithë kjo krizë artificiale nuk ka lidhje edhe me Kosovën ku janë përfshirë edhe ndërkombëtarët. Krijohet stabiliteti dhe thonë se fajin e ka Ilir Meta”, tha Presidenti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here