Detajet/ Sulmohet fizikisht prokurori në Prizren, agresori arratiset…

0
128

Atnor Skorro, me detyrë Prokuror i Departamentit të Përgjithshëm në Prokurorinë Themelore në Prizren, është sulmuar fizikisht gjatë mesditës së sotme nnga një i pandehur i identifikuar me inicialet B.R, fill pasi prokurori në fjalë kishte paraqitur aktakuzën ndaj agresorit të tij.

Sulmi u krye pranë Prokurorisë Themelore në Prizren, rreth orës 13.00.

Mësohet se B. R i ka dalë përpara Prokurorit dhe e ka goditur në kokë.

Lidhur mbi këtë çështje ka reaguar edhe Zyra e Prokurorit të Shtetit ku mësohet se pas kryerjes së këtij akti, i dyshuari është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, dhe për momentin ndodhet në arrati.

Aktualisht, prokurori Atnor Skoro është duke marrë trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit ka reaguar fuqishëm ndaj këtij akti të kundërligjshëm dhe qëndron pranë prokurorit Skoro dhe çdo prokurori tjetër duke i mbështetur ata në ushtrimin e detyrave të përditshme në përmbushjen e misionit të tyre kushtetues dhe ligjor.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here